Kiállításaink

Végül is ketten maradnak, Isten és a bor

„Végül is ketten maradnak, Isten és a bor” című vándorkiállításunk a Trianon Múzeum által megalkotott Első Magyar Borszínház elnevezésű projekt első elemeként jött létre abból a célból, hogy a Kárpát-medence egyedülálló és világszínvonalú borászati tradícióit és produktumait népszerűsítse.
Az 1875 és az 1920 közötti korszak szőlészeti-borászati viszonyait, Magyarország történelmi borvidékeit, borfajtáit, hagyományos szőlőművelő és borkészítési eszközeit közérthető, látványos, képes és szöveges tablók mutatják be.

A 23 db, nagyméretű tablón szereplő szövegek a magyar borászat történetének pontos, rövid és szabatos summázatát adják. A leírásokat a magyar borászat produktumaként megszületett archív dokumentumok (borcímkék, régi fényképfelvételek, rajzok) kísérik. A tablókon található rövid, olvasmányos szakmai leírások és a kiállítás forgatókönyve a Szegedi Tudományegyetem Néprajzi és Kulturális Antropológia Tanszékének kutatója közreműködésével született meg.
A „Végül is ketten maradnak, Isten és a bor” című vándorkiállítás úttörő a magyar borkultúra népszerűsítésében, ugyanis Magyarországon még soha nem született ilyen jellegű, a Kárpát-medence borvidékeit és borászati tradícióit ismertető történeti-szakmai bemutató.

Hittel és meggyőződéssel valljuk, hogy az általunk tervezett Első Magyar Borszínház-projekt fontos küldetést vállalhat a magyar borászat, és ezzel Magyarország népszerűsítésében. A Kárpát-medence nemzetközi figyelmet érdemlő, egyedülállóan finom és nemes borait, az ehhez kapcsolódó tartalmakat ugyanis magyar módon, magyar értékek és vívmányok mentén mutatja majd be: szépséggel, emelkedettséggel és humorral.